Anasayfa - Belediyelerde - Otellerde - Tarımda

AKSU EFE-100 (8 ÇIKIŞLI) ARAÇ ÜZERİ U.L.V. CİHAZI

Aksu U.L.V. Makinaları (Yerli ve Milli Üretim)

TÜM CİHAZLARIMIZ ERGONOMİK, HAFİF VE ESTETİK GÜZELLİĞE SAHİPDİR.  SIRTTA, ELLE ÇEKEREK VEYA ARAÇ ÜZERİNDE KULLANILABİLİR. İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER, SINIFINDA BENZERİ YOKTUR. 

Cihazların Detaylı Teknik Özellikleri

  AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, alan ve hacim ilaçlamalarında başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.   

 

        

   

Nar Ağacı ilaçlamalarında Suya Duyarlı Kağıtlar Üzerinde, Zerreciklerin Buluşması ve Çiftçilerin İzlenimi

 

BAĞ VE BODUR AĞAÇ İLAÇLAMALARI TIKLAYINIZ !

* Ürünlerimiz Tarım Bakanlığından onaylıdır, tıklayınız.

* Ürünlerimiz Tarım Kredi ve Pancar Koop.de satılmaktadır, talep ediniz.

Cihazların Detaylı Teknik Özellikleri

AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI; PATENTİNİ DE ALARAK ÜRETTİĞİ,

BAĞ, BAHÇE VE BODUR AĞAÇ İLAÇLAMA CİHAZLARI İLE;

 

* İlaç, işgücü ve zamandan tasarruf sağlanır.

* İlaç bitki üzerinde çok iyi tutunduğu için, etkin ilaçlama yapar ve ilaçlama süresi uzar.

* İlaç damla çapı(mikron) istenilen oranda ayarlanabilir.

* Aksu U.L.V. cihazı ile ilaçlar zamanında, uygun miktarda ve yalnızca hedefe ulaştırılır. Bitkiyi yıkamadan, kaplayarak ilaçlar ve ilaç toprağa akmaz.

* Suda eriyen toz ve sıvı her türlü ilaç atılır.

* Cihaz kendini bir dönemde amorti eder.

* Yerli üretimin tüm avantajlarını sunmaktadır.

* Ürünlerimiz iki yıl fabrikasyon hatalara karşı garantili olup, 15 yıl yedek parça ve servis garantisi bulunmaktadır.

* Sağlıklı tarım ve çevre için en iyi çözümdür.

* Ürünlerimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılmaktadır, talep ediniz.

* Ürünlerimiz Pancar Kredi Kooperatiflerinde satılmaktadır, talep ediniz.

* Kullanımı kolay ve etkili olduğu için tercih edilmektedir.

* Ürünlerimiz Tarım Bakanlığından onaylıdır,tıklayınız.

* Ziraat Bankası "Başak Kart" kredi kartına "Faizsiz (0 faizle) 6 ay sonra ödeme" kolaylığı...    

* ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ TÜM ZİRAAT BANKALARI ŞUBELERİNDEN, "5 YIL VADE VE YILDA BİR ÖDEMELİ" ÇOK DÜŞÜK FAİZ ORANI İLE KREDİ, AKSU ULV' LERİNİ KULLANMAK İSTEYEN TÜM ÇİFTÇİLERİMİZE İMKAN SUNULMUŞTUR, tıklayınız.     

               

YARARLI OLAN ÖZELLİKLERİ;

 

*  Her ağacın arasına traktörün dönüşünü zorlamadan ve sıra atlatılmadan girilmektedir,tıklayınız.

*  15 dönüm alan, 2000lt. yerine 100lt. ile ilaçlanır.

* Su almak için harcanan zaman ve işgücü kaybı engellenmektedir. Traktörün su almak için harcadığı mazot külfeti ortadan kalkmaktadır. Hatta traktörün uygun kısmına 100' ere lt.'lik 2 depo yerleştirildiğinde, 6000lt. ilaçlı karışımın yaptığını 300lt'yle yapıp, 45 dönüm alan ilaçlanır.

* Traktörün her 2000lt su almak için harcadığı yakıt sarfiyatını, yıllık hesaba vurursanız cihaz sadece yakıttan kendisini amorti etmektedir. Bu tasarruflara; zaman, işçilik ve ilaçları da eklediğinizde tasarruf oranınız iki kat artmış olur.

*  Traktör sadece taşıyıcı olduğu için zorlama olmayacağından, traktörün ömrü uzar.

*  İlaçlamadan  kaynaklanan lekeler ve kalıntı sorunu olmaz.

*  Eski sistem ilaçlamalarla; kullanılması zaruri ve pahallı olan, kalıntı süresini uzatan sistemik ağırlıklı ilaçlar kullanılmaktadır. Oysaki Aksu Efe-100 ilaçlama cihazında daha ucuz olan ve kalıntı süresini uzatmayan kontak etkili ilaçlar kullanılmaktadır. Akdeniz üniversitesinin yapmış olduğu bilimsel çalışma raporu için tıklayınız.

* Yaprağın her tarafına ilaç ulaştığından yani etkili ilaçlama yapıldığından, sık sık ilaçlama yapmaya gerek yoktur. Sık aralıklarla ilaçlama yapılmamasından dolayı da bir başka tasarruf elde edilmektedir.

*   Cihaz uzaktan kumanda ile traktör giderken kontrol edilmektedir.

* Sadece sağ tarafta ağacın olduğu zamanlarda, uzaktan kumanda ile sadece sağ taraf ilaçlanmaktadır.

* Sadece sol tarafta ağacın olduğu zamanlarda, uzaktan kumanda ile sadece sol taraf ilaçlanmaktadır.

*   Her iki tarafta ağacın olduğu zamanlarda, uzaktan kumanda ile her iki taraf ilaçlanabilmektedir.

*  Uçakla yapılan ilaçlamalarda başarı vardı, ancak yararlı böceklerde öldürüldüğünden doğal denge ve çevre zarara uğratılmaktaydı, Oysaki Aksu Efe-100 ilaçlama cihazları aynı işi yüksekten yapma yerine traktör seviyesinden yaptığı için yararlı böceklere ve çevreye zarar vermemekte, sadece bulunduğu yerdeki ağaçları ilaçlamakta ve zararlı olan tüm böcekleri yok etmektedir, tıklayınız.

 

AKSU EFE - 100  8 ÇIKIŞLI  ARAÇ ÜSTÜ U.L.V. CİHAZININ ÜSTÜNLÜKLERİ

  Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları oldukça hesaplıdır. Belediye ilaçlamacılığında görselliğin çok önemli olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla U.L.V.(sulu-soğuk sisleme) sistemleri görünmediğinden dolayı da sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sorunu aşmak içinde özel bir sistemle dumanlama yapar gibi görselliğe hitap edildiği gibi sivrisineği üzerine çekmesi de sağlanmaktadır. U.L.V. video görüntüleri için tıklayınız.

   Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı  mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında çevre kirliliğini önlemektedir. Belediyelerin ve Otellerin mazot için harcadıkları maddi külfeti ortadan kaldırmaktadır. Doğaya ve çevreye saygılı U.L.V. cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır.

 

    Aksu Efe-100 ULV cihazı, bağ ve bodur ağaçlardaki tüm haşereleri yok ederek, en etkili mücadeleyi sağlamaktadır. Aksu U.L.V. cihazlarıyla yok edilemeyen bir canlı başka hiçbir şekilde yok edilemez. Sadece yaprak altı ve üstü değil tamamı ilaçlanmaktadır. Bitkinin her tarafı eşit homojen bir şekilde ilaçlanmaktadır.(aynı yayla dumanı gibi sera içerisinde sis oluşturmaktadır)

    Özellikle insektisit uygulamalarında son derece etkili mücadele yapılmaktadır. Böceğin ölmemesi gibi bir sorun yaşanmamaktadır. Sistemik ağırlıklı bitkinin kılcal damarlarına kadar giren ve kalıntı süresi uzun olan, bu tip ilaçları kullanma yerine, kalıntı süresi kısa olan kontak etkili ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde “kalıntı ve leke” sorunları yaşanmamaktadır. Etki gücü diğer sistemlere göre en az 3 kat daha fazladır. Hafta da bir yapılan ilaçlamanın süresi uzamakta ve sürekli ilaçlama yapılmasına gerek kalmamaktadır.

    Makinelerimiz tüm tarımsal mücadeleler de kullanılır ve sulandırılan tüm ilaçlar atılır. Sırta takılan, en ufak modelimizle bile mükemmel ince püskürtme özelliği sayesinde 8lt ilaç deposu ile minimum 90 adet, 10 yaşındaki zeytin ağacını ilaçlayabilmektedir. Diğer sistem ilaçlama makineleri ile yoğun sulu ilaç kullanıldığından, ilacın %80’ i toprağa akmakta ve halkalı leke hastalığını artırmakta, oysaki ağaca aynı miktar ilacı yoğun su yerine az su ile akmadan kaplayarak ilaçlandığında, halkalı leke hastalığının önüne geçilir, aynı insana yapılan aşı gibi düşünülmelidir. Damardan iğne ile nokta gibi yerden tedavi edilir, yıkayarak aşı olmaz…(yandaki resimi tıklayınız)

    İlaç dağılım düzgünlüğünü iyileştirmek ve ilaçlama hacmini azaltmanın yanında birim alanda kullanılan ilaç dozunu da azaltmak ekoloji ve ekonomi yönünden gereklidir.  Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir. 5dk. aynı noktaya baktırıldığında yaklaşık 30m. püskürtebilmektedir. Küçük tip seralarda hiç içeri girmeden bile ilaçlama yapılabilmektedir.

     1985 yılından bu yana patentini de alarak üretimini yaptığımız, “Yeni Nesil İlaçlama Makineleri” ile tarım sektöründe yeniliklerle öncülük etmekteyiz. Ürünlerimizin ucuz çakmasını yapanlar aynı performansı yakalayamadığı ve ağır olduğu için, çiftçiler tarafından artık ayırt edilmekte, yabancı menşeli bile olsa siz “Aksu Makina” mısınız diyerek marka değerine önem vermektedir. Uygulama esasının temeli “doğru zamanda, doğru ilacı, doğru makine” ile ilaçlamaları gerekmekte olduğundan yola çıkarak başarının anahtarını sunuyoruz. Yeter ki sisteme, bilime ve bizim tecrübelerimize güvenin…

 

       

SIRT TİPİ U.L.V. CİHAZLARIMIZLA ÇEŞİTLİ İLAÇLAMALAR YAPILIRKEN

Çiftci Eğitim Çalışması

Rezidül Kalıntı ve İlaçlamadan Kaynaklanan Lekeler

''ZİRAİ İLAÇ UYGULAMALARINDA NEDEN BAŞARILI OLAMIYORUZ''

Denizli Ziraat Odası ile Nar Bahçesinde Uygulamalı Çalışmamız

8 Manisa Tarım Fuarı (2014)

ANTALYA' DA TARIM

Suya Duyarlı Kağıtlar Üzerinde Zerreciklerin Buluşması ve Çiftçilerin İzlenimi


''ZİRAİ İLAÇ UYGULAMALARINDA NEDEN BAŞARILI OLAMIYORUZ"


Denizli Ziraat Odası ile Aksu Efe-100' ün Tanıtımı


8.Manisa Tarım Fuarı, Manisa TV Çekimi

Aksu Efe-100 Bağ ve Bodur Ağaç Makinası 1

 
AKSU EFE - 100 ARAÇ ÜZERİ 8 ÇIKIŞLI U.L.V. CİHAZI
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor (Jenetatör) 

Honda 13 HP - 5,5 kVA gücünde, 4 zamanlı, tek silindirli

Motor (ULV)

4x1200 W Elektrik Motoru 220 V, 50 Hz.

Yakıt & Yağ 

Kurşunsuz benzin, 10-30 & 20-50 benzinli motor yağı

Yakıt Tank Kapasitesi 

6 lt.

Yakıt Tüketimi 

3,2 lt/h

İlaç Tank Kapasitesi

100 lt.

İlaç Tüketimi 

15 - 100 lt./h

İlaç Damla Çapı 

1 - 30 mikron (ayarlanabilir)

İlaç Verimi

İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i istenilen ideal mikron ayarındadır.

İlaç Karışımı 

EC, SC, WP

Uzaktan Kumanda

İlacı açıp kapamaya yarayan şalter ve 5m.kablo aracılığı ile aracın içerisinden kontrol edilebilme imkanı.

Boş Ağırlığı 

230 kg.

Ölçüleri (UxGxY)

110x125x100 (cm)

 

 

 ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER REFERANSLAR HABERLER FUARLAR İLETİŞİM ENGLİSH
 
 HOME PAGE ABOUT US OUR PRODUCTS REFERENCES NEWS OUR CERTIFICATES CONTACT US TURKISH

 

İletişim Bilgileri :

Telefonlar  :  +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62

Telefonlar  :  +90 242 345 12 95 / +90 242 345 67 70

Muhasebe                      : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 1)

Ürün Bilgilendirme    : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 2)

Satış Sonrası Hiz.        : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 3)

Araştırma Bölümü      : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 5)

Fax  : +90 242 426 23 62 (dahili 4)

Mobil Telefonlar : +90 533 749 05 86

Mobil Telefonlar+90 532 134 00 48

Mobil Telefonlar+90 555 412 15 18

 
Email bilgileri
Genel Müdür                 : gm@aksuilaclama.com.tr
Araştırma Bölümü        : arge@aksuilaclama.com.tr
Özel Ürünler                   : aksu@aksuilaclama.com.tr
İhracat                               : export@aksuilaclama.com.tr
Kalite Kontrol                 : naz@aksuilaclama.com.tr
Servis                               : coskun@aksuilaclama.com.tr
Bilgi için                            : info@aksuilaclama.com.tr
Satış                               : satis@aksuilaclama.com.tr
Satış Sonrası Bölümü   :satissonrasi@aksuilaclama.com.tr
Webmaster                       : ece@aksuilaclama.com.tr
Merkez Adres           : Barbaros Mh. Serik Cd. No:185   Aksu/Antalya/TURKEY
Fabrika Adres            : Sanayi Sitesi 681 Sk. No:6   Antalya/TURKEY

Click for address map

Web :www.aksuilaclama.com
Web :
www.aksuilaclama.com.tr