ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER REFERANSLAR HABERLER FUARLAR İLETİŞİM ENGLISH  العربية
FİYAT LİSTESİ BELEDİYE ÇEVRE İLAÇLAMALARINDA OTEL İLAÇLAMALARNDA TARIM ALANLARINDA BELGELERİMİZ
Teknik Öz.(TR) Technical Features(ENG) MANTARHANELERDE TAVUKÇULUKTA ULV VİDEO GÖRÜNTÜLERİ Dijital Katalog
U.L.V. NEDİR? DİĞER WEB SİTEMİZ NEDEN AKSU U.L.V.'Sİ?
 
SINIFINDA BENZERSİZ VE PATENTLİ ÜRÜNLERLE, ÖDÜLLÜ TEK FİRMAYIZ!

TÜM CİHAZLARIMIZ ERGONOMİK, HAFİF VE ESTETİK GÜZELLİĞE SAHİPDİR.  SIRTTA, ELLE ÇEKEREK VEYA ARAÇ ÜZERİNDE KULLANILABİLİR. İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER, SINIFINDA BENZERİ YOKTUR. 

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

Cihazların Detaylı Teknik Özellikleri

Dünyanın en az yakan araç üzeri dört çıkışlı cihazını görmek için tıklayınız!

Şehir ilaçlaması, Aksu ULV' leriyle yapıldığında; kolay, etkili, ekonomik ve görsel olur.

16.Uluslararası Growtech Tarım Fuarı, "Bereket Tv Fuar Saati Proğramı" &  Bereket TV Shot during 16th Growtech Turkey, 2016-2017 Agricultere Fair of which we are one of the sponsors

The 6th International Antalya City Planning and Technologies Fair 2016 &  6. Uluslararası Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı 16-18 Mart 2016

Büyük veya küçük tüm belediyelere uygun araç üzeri U L V ' lerimizden bazıları

Spraying of Hotel Surrounding is carried out with the quality of Aksu U.L.V. and effectiveness & Otel Çevre İlaçlamaları Aksu ULV Kalitesi ve Etkinliği ile yapılır.

Aksu Naz Octopus Truck Mounted U.L.V. Device with generator and fan / Aksu Naz Ahtapot Jeneratörlü Araç Üzeri Fanlı ULV Cihazı

Aksu Naz 60 Vehicle Mounted U.L.V. Device with four outputs and consuming the least fuel compared to its all counterparts / Aksu Naz 60 Araç Üzeri ULV Cihazı (dünyanın en az yakıt yakan ve dört çıkışlı cihazı)

Small Type Aksu Ece-10 U.L.V. Device with a generator and one output is used in fly and mosquito control. The features of the device;1.Used on a truck,2.Hand retractable,3.Backpack type / Sinek ve Sivrisinek Mücadelesinde Küçük Tip Jeneratörlü Aksu Ece 10 ULV Tek Çıkışlı Cihazı Kullanılır. Cihazın Özellikleri;1.Araç üzeri kullanılabilir olması, 2.Elle çekilebilir olması,3.Sırtta takılabilir olması


 

The 14th International Growtech Agriculture Fair 2014 / 14. Uluslararası Growtech Tarım Fuarı 2014

Bereket TV Advertisement 2014 / Bereket tv reklam 2014


 

When used in fly and mosquito control by municipalities / Belediyelerin sinek ve sivrisinek mücadelelerinde kullanılırken

Growtech Fuarı 2013

Antalya Expo Center,2015 Municipal Exhibition / Antalya Expo Center 2015 Belediye Fuarı

Images of Aksu U.L.V.s with 1, 2, and 3 outputs / TRT TV Çekimi ile 1, 2 ve 3 Çıkışlı AKSU U.L.V. Görüntüleri

Seranızı en etkili, Patentli Aksu ULV'si ile ilaçlayın, rahat bir sezon geçirin.

İki çıkışlı elde taşınabilir veya sırtta takılıp gezdirilebilir tip kullanımı  rahat ve pratiktir.

The 15th International Growtech Agriculture Fair 2015 & 15. Uluslararası Growtech Tarım Fuarı 2-5/12/2015

Introductory Film / Tanıtım Filmi

 

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen,

Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

(Sınıfının en iyisi ve benzersizdir)

 

 

 

   Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları oldukça hesaplıdır. Belediye ilaçlamacılığında görselliğin çok önemli olduğu bilinmektedir. U.L.V. (sulu-soğuk sisleme) sistemleri görünmediğinden, genellikle halk tarafından belediye çalışanlarına, "su sıkıp geçiyorlar" diye eleştirilerde bulunulur. Entegre Vektör Mücadelesinde görevli profesyonel ilaçlama ekiplerimiz tarafından keşfedilen, görünür olma metodu ile dumanlama yapar gibi görselliğe hitap edilmekte ve sivrisineği cihazın üzerine çekmesi sağlanmaktadır. U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

Ürünlerimiz; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garantilidir. 15 yıl yedek parça ve servis garantisi  vardır.

Lütfen belediye referanslarımızı görmek için tıklayınız.

    Bilindiği üzere Dumanlama (sıcak sisleme) sistemiyle yapılan ilaçlamalar yan kansorojen etkisinden dolayı artık tercih edilmemektedir. Dumanlama sistemini bırakın turistik yörelerde kullanılmayı Anadolu'nun ücra köşelerinde dahi terkedilmiş olup, yerine artık her bakımdan üstün özelliklere sahip ve mazot külfeti olmaksızın çok tasarruflu sulu sistem ilaçlama tekniğini kullanan Aksu U.L.V.'leri tercih edilmektedir.

Uçkun Mücadele Sonuçları için tıklayınız.

   Kamyonet, pıckup v.b. gibi araçları olamayan belediyeler, traktörlerinin arkasına adapte edilerek kullanılan U.L.V. cihazlarımızı tercih etmektedir. Cihaz traktörün kuyruk milinden hareket alıp traktörün yakıt sarfiyatını artırmadığı gibi, üzerinde bulunan elektrik üreten bir jeneratörle çalışmaktadır. Kullanılan jeneratör aynı zamanda elektrik ihtiyacı içinde kullanılabilmektedir, tıklayınız.

 

        

 

  

Niçin AKSU U.L.V.' si ?

 1-Teknolojinin son ürünü olma avantajını taşır, benzeri yoktur ve Türk Mühendislerin buluşudur. Patent No: TR 2005 00558 Y

 2-Firmamız kendine has geliştirdiği teknikle, muadillerine oranla en az 3 misli az ilaçla 3 misli daha geniş alanda etkili olabilmektedir. Bu şekilde onlarca milyarlık gereksiz ilacı doğaya atarak taban suyunu da zehirlemekten vazgeçebilmektedir.  Damla analiz sonuçlarını görmek için tıklayınız.

 3-İlaç çıkış memelerinin her biri birer U.L.V. özelliği taşır. Bu özellik cihaza, muadillerinde olmayan "memelerin biri bozulduğunda diğerlerinin işlevine devam edebilme yeteneği" sağlar

 4-Araç üstü U.L.V. cihazlarımız, aynı zamanda 220V elektrik akımı üretmektedir. Bu özeliği sayesinde; gündüz elektrik ihtiyacında kullanılan cihaz, akşamda karasinek ve sivrisinek mücadelelerinde kullanılmaktadır. Bu özellik muadil yabancı ve kopyası yerli ürünlerde yoktur.

 5-Güç istenilen oranda bölünebildiğinden, standardı yakalamak için gereksinim duyulan ve muadil eski sistem cihazlara has blower sisteminin getirdiği yüksek bakım ve onarım maliyeti, AKSU ürünlerinde tasarruf edildiği gibi gücün istenilen oranda bölünmesinden dolayı,  zaman içinde cihazın U.L.V özelliğinin kaybı söz konusu değildir.

 6-Zamanla değiştirilmesi gereken parçalar, bakım ve onarımı muadillerine oranla son derece ucuz ve kolaydır.

 7- Araç üstü U.L.V. cihazlarımızla akşamları yapılan ilaçlamalarda, efekt özelliği sayesinde muadillerinde olmayan, dumanlama yapar gibi görünür olma özelliği  ile sivrisineği üzerine çekmesi sağlanmıştır. U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

 8-Aksu ürünleri konusunda tek yetkili merci olan Tarım Bakanlığı tarafından ruhsatlı olup adı geçen bakanlık tarafından tüketici menfaatine yönelik periyodik olarak denetlenmektedir. Bilindiği gibi çevre ilaçlaması da yapsa ilaçlama cihazları söz konusu Bakanlık tarafından ruhsata tabidir.

 9-Araç üzeri U.L.V. cihazlarımız 220V elektrik üretmekte olduğu için ara kablo kullanılarak, portatif sırt tipi U.L.V. cihazlarımızla logarlar, ahırlar, arıtma tesisleri, çöp alanları v.b. girilemeyen açık ve kapalı tüm alanlarda haşere ile mücadelede başarılı olunmaktadır.Referanslarımızı görmek için tıklayınız.

10- Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü firmamızın patentini de alarak üretmiş olduğu cihazlarımızı desteklemektedir...

 

 

                                                                                                 

NİÇİN U.L.V ?...

 

 *** U.L.V. ilaçlama tekniği, dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada daha fazla kalabilmesinden dolayı en az, 5 misli daha fazla randıman vermektedir.

 

*** Sıcak Sisleme de kapılar pencereler kapatılmak istenirken, U.L.V.'de farkedilmez bile.

 

*** Sıcak Sisleme de mazot için harcanan maddi külfet varken, U.L.V.'de yoktur.

 

*** İlaçlı karışım mazot yerine su ile yapıldığından çevreyi kirletmez. (çevre dostudur)

 

*** Sıcak Sisleme de mazotun kanserojen yan etkisi varken, U.L.V.'de su kullanıldığından zararsızdır.

 

*** Sıcak Sisleme de alev alma tehlikesi varken, U.L.V.'de böyle bir risk yoktur.

 

*** İlaç yanarak çıktığı için %30 randıman kaybı olurken, U.L.V.'ler soğuk sisleme yaptığı için, bu randıman kaybı yoktur.

 

*** Mazotun ekonomik külfeti ortadan kalkmaktadır.

  

 *** Yeni model U.L.V. cihazlarımızla ilaçlamanın yapıldığı daha da belirgin görülmektedir. U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

 

 

 

 İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması alan spreylemesinde başarının anahtarıdır.

 

 

Mega alanlar için araç üstü ULV modelleri

  AKSU U.L.V. CİHAZLARININ DAMLA ANALİZ SONUÇLARI   

     (Tek yetkili merci, Tarım Bakanlığı tarafından)

Sayısal Ortalama Çap (mikron)

34,480

Yüzeysel Ortalama Çap (mikron)

36,237

Hacimsel Ortalama Çap (mikron)

37,908

Sauter Çap (mikron)

41,487

Tekdüzelik Katsayısı

1,099

Not: Ayar vanası sayesinde istenilen mikron çapı ayarlanabilmektedir.(1-30mikron)

 

İTHAL CİHAZLARIN BİLE ULAŞAMADIĞI AKSU U.L.V. İLAÇLAMA

        CİHAZLARI İLE UÇKUN MÜCADELE SONUÇLARI

AÇIK ALANDA RANDIMAN
1. Gün % 40
3. Gün % 50
5. Gün % 60
7. Gün % 70
10. Gün % 85

 

 

 

DAMLALARIN YERE DÜŞME SÜRESİ

Suyun Damla Çapı Büyüklüğü 1 Metreden Düşme Süresi
100 Mikron 4 Saniye
50 Mikron 5 Dakika
20 Mikron 4 Saat
1 Mikron 8 Saat
0.25 Mikron Ölçülemez

 

haşere ile  mücadelede; haşerenin alabileceği mikron çapı bellidir,

dolayısıyla fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.

 

 

 

 

İlaçlı zerreciklerin 1cm2 ye düşen ilaç miktarı

(yukarıdaki resim herhangi bir zararlı böceğin büyültülmüş halidir,tıklayınız)

 

 

Damlacık Büyüklüğü 1cm2 'ye Düşen Damlacık Miktarı
400 mikron 1 damlacık
200 mikron 8 damlacık
100 mikron 64 damlacık
50 mikron 512 damlacık
 

AKSU U.L.V.' LERİ; HAVADA UZUN SÜRE ASKIDA KALIR

 

* 400 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 1 damlacık

 

 * 200 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 8 damlacık

 

* 100 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 64 damlacık

 

*  50 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 512 damlacık

 

 

 ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER REFERANSLAR HABERLER FUARLAR İLETİŞİM ENGLİSH
 
 HOME PAGE ABOUT US OUR PRODUCTS REFERENCES NEWS OUR CERTIFICATES CONTACT US TURKISH

 

İletişim Bilgileri :

Telefonlar  :  +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62

Telefonlar  :  +90 242 345 12 95 / +90 242 345 67 70

Muhasebe                      : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 1)

Ürün Bilgilendirme    : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 2)

Satış Sonrası Hiz.        : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 3)

Araştırma Bölümü      : +90 242 426 33 65 / +90 242 426 23 62 (dahili 5)

Fax  : +90 242 426 23 62 (dahili 4)

Mobil Telefonlar : +90 533 749 05 86

Mobil Telefonlar+90 532 134 00 48

Mobil Telefonlar+90 555 412 15 18

 
Email bilgileri
Genel Müdür                 : gm@aksuilaclama.com.tr
Araştırma Bölümü        : arge@aksuilaclama.com.tr
Özel Ürünler                   : aksu@aksuilaclama.com.tr
İhracat                               : export@aksuilaclama.com.tr
Kalite Kontrol                 : naz@aksuilaclama.com.tr
Servis                               : coskun@aksuilaclama.com.tr
Bilgi için                            : info@aksuilaclama.com.tr
Satış                               : satis@aksuilaclama.com.tr
Satış Sonrası Bölümü   :satissonrasi@aksuilaclama.com.tr
Webmaster                       : ece@aksuilaclama.com.tr
Merkez Adres           : Barbaros Mh. Serik Cd. No:185   Aksu/Antalya/TURKEY
Fabrika Adres            : Sanayi Sitesi 681 Sk. No:6   Antalya/TURKEY

Click for address map

Web :www.aksuilaclama.com
Web :
www.aksuilaclama.com.tr