Anasayfa Ürünlerimiz العربية English

İletişim

AKSU ECE-10 ELLE ÇEKİLİR JENERATÖRLÜ U.L.V. CİHAZI

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

TÜM CİHAZLARIMIZ ERGONOMİK, HAFİF VE ESTETİK GÜZELLİĞE SAHİPDİR.  SIRTTA, ELLE ÇEKEREK VEYA ARAÇ ÜZERİNDE KULLANILABİLİR. İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER, SINIFINDA BENZERİ YOKTUR. 

  AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, alan ve hacim ilaçlamalarında başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.   

                    

Aksu Ece-10 Çekilir Tip cihaz ile 25 hektar ve üzeri açık alan çevre ilaçlaması çok rahat yapılır.

AÇIK ALAN ÇEVRE İLAÇLAMALARINDA

   Elle çekilerek otellerin dış alanlarında oluşan sinek ve sivrisinek ilaçlamalarında kablo çekilmeden kolayca kullanılmaktadır.  Özel üretim honda jeneratörden aldığı elektrik ile Aksu Ece-10 sırt tipi ULV cihazı otel etrafındaki sinek ve sivrisinek mücadelelerinde 3 tip kullanımıyla; elle çekerek, araç üzerinde veya sırtta kullanarak, konforlu ve etkili şekilde mücadele edilebilmektedir. En yoğun ayar vanası açıldığında, elle çekerek kullanıldığında, 8lt. deposu 40 dakikada bitmektedir. Vanasını kısarak yapıldığında 8lt.deposu 5 saatte bile bitmez.  Aksu U.L.V. cihazlarıyla yok edilemeyen bir canlı başka hiçbir şekilde yok edilemez. İlaç ayar vanası kısılarak yapıldığında ilaçlı zerrecikler saatlerce havada askıda kalarak mücadeledeki başarıyı artırmaktadır. Kullanılacak insektisiti de firmamızdan tedarik ederseniz mücadeledeki başarı oranınızı artırırsınız. Sıradan insektisit alıp sağlığınızla oynamayınız !...

ÜÇ TİP KULLANIM ŞEKLİ VARDIR!

1-)  PICKUP ÜZERİNDE TEK ÇIKIŞLI ULV OLARAK, ÇEVRE İLAÇLANABİLİR,

2-)  ELLE ÇEKEREK ÇEVRE İLAÇLANABİLİR,

3-) ERGONOMİK VE HAFİF YAPISIYLA, SIRTTA ALINARAK ; İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER, SINIFINDA BENZERİ YOKTUR. 

JENERATÖRÜ ÜZERİNDE OLDUĞUNDAN; 100M KABLO İLE KUZEY, GÜNEY, DOĞU, BATI ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE 40.000M2 ALANDA ELEKTRİK SORUNU OLMAZ. YÖN ÇİZİMİ için tıklayınız.

Elle çekilir Aksu Ece-10 Jen.ULV cihazının, kullanım videosu için tıklayınız.

Small Type Aksu Ece-10 U.L.V. Device with a generator and one output is used in fly and mosquito control. The features of the device;1.Used on a truck,2.Hand retractable,3.Backpack type

Açık ve kapalı alan tüm zararlılarda,"çözüm ortağıyız"

     Elle çekilerek seralarda ilaçlamalar kablo çekilmeden kolayca yapılabilmektedir. Özel üretim honda jeneratörden aldığı elektrik ile Aksu Ece-10 sırt tipi ULV cihazı açık ve kapalı alanlarda tüm haşereleri yok ederek, en etkili mücadeleyi sağlamaktadır. Aksu U.L.V. cihazlarıyla yok edilemeyen bir canlı başka hiçbir şekilde yok edilemez. Sadece yaprak altı ve üstü değil, seranın tamamı ilaçlanmaktadır. Seranın üstündeki demirinden, toprağına kadar her tarafı eşit homojen ilaçlama yapmaktadır.(aynı yayla dumanı gibi sera içerisinde sis oluşturmaktadır)

    Özellikle insektisit uygulamalarında hiç sera içerisine girmeden, dışardan ilaçlamayla son derece etkili mücadele yaptıklarını ve üreticilere böceğin ölmemesi gibi bir sorun yaşanmamaktadır. “Sera ilaçlamalarında, sera alanına ortalama aynı miktarda ilacın düşmesi sağlandığı için homojen kaplama yapılmakta sadece yaprağın altı veya üstü değil, ortamdaki havanın da ilaçlaması sağlandığından sera demirleri ve naylonlarına yapışan böcekleri dahi etki altına alarak yok etmektedir. Sistemik ağırlıklı bitkinin kılcal damarlarına kadar giren ve kalıntı süresi uzun olan, bu tip ilaçları kullanma yerine, kalıntı süresi kısa olan kontak etkili ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde “kalıntı ve leke” sorunları yaşanmamaktadır. Yağmurlu havalarda bile ilaçlamalar yapılabilmektedir. Etki gücü diğer sistemlere göre en az 3 kat daha fazladır. Hafta da bir yapılan ilaçlamanın süresi uzamakta ve sürekli ilaçlama yapılmasına gerek kalmamaktadır”

    Makinelerimiz sadece seralar için değil, tüm tarımsal mücadeleleri de kapsamaktadır. Sırta takılan, en ufak modelimizle bile mükemmel ince püskürtme özelliği sayesinde 8lt ilaç deposu ile minimum 90 adet, 10 yaşındaki zeytin ağacını ilaçlayabilmektedir. Diğer sistem ilaçlama makineleri ile yoğun sulu ilaç kullanıldığından, ilacın %80’ i toprağa akmakta ve halkalı leke hastalığını artırmakta, oysaki ağaca aynı miktar ilacı yoğun su yerine az su ile akmadan kaplayarak ilaçlandığında, halkalı leke hastalığının önüne geçilir, aynı insana yapılan aşı gibi düşünülmelidir. Damardan iğne ile nokta gibi yerden tedavi edilir, yıkayarak aşı olmaz…

    İlaç dağılım düzgünlüğünü iyileştirmek ve ilaçlama hacmini azaltmanın yanında birim alanda kullanılan ilaç dozunu da azaltmak ekoloji ve ekonomi yönünden gereklidir.  Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir. 5dk. aynı noktaya baktırıldığında yaklaşık 30m. püskürtebilmektedir. Küçük tip seralarda hiç içeri girmeden bile ilaçlama yapılabilmektedir.

     1985 yılından bu yana patentini de alarak üretimini yaptığımız, “Yeni Nesil İlaçlama Makineleri” ile tarım sektöründe yeniliklerle öncülük etmekteyiz. Ürünlerimizin ucuz çakmasını yapanlar aynı performansı yakalayamadığı ve ağır olduğu için, çiftçiler tarafından artık ayırt edilmekte, yabancı menşeli bile olsa siz “Aksu Makina” mısınız diyerek marka değerine önem vermektedir. Çiftçinin serasının kendi seramız gibi düşünerek, satmaktan çok eğitimle doğru olanı sunmaya çalışmaktayız. Uygulama esasının temeli “doğru zamanda, doğru ilacı, doğru makine” ile ilaçlamaları gerekmekte olduğundan yola çıkarak başarının anahtarını sunuyoruz. Yeter ki sisteme, bilime ve bizim tecrübelerimize güvenin…

ERGONOMİK VE HAFİF YAPISIYLA, SIRTTA ALINARAK ; İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER, SINIFINDA BENZERİ YOKTUR. 

 

AKSU ULV'LERİ UÇKUN MÜCADELE SONUÇLARI

Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir. & Our products have 2 year warranty against fabrication faults. The products have 15 year spare part and service warranty.

       

SIRT TİPİ U.L.V. CİHAZLARIMIZLA ÇEŞİTLİ İLAÇLAMALAR YAPILIRKEN

Aksu Ece 10 Jeneratörlü ULV Cihazı 1,5 dönüm serada girmeden ilaçlama tekniklerimiz
Sinek ve Sivrisinek Mücadelesinde Küçük Tip Jeneratörlü Aksu Ece 10 ULV Cihazı Kullanılır Oteller, Siteler Vb.Yerlerde Sivrisinek Mücadelesi
seralarda ilaçlama yapılırken Nar ağacı ilaçlaması yapılırken
Fındık' ta biyolojik etkinlik tez çalışma raporu
Fındık ve nar bahçelerindeki zararlı ve hastalıklar için yayınlanmış biyolojik etkinlik tez çalışması & Aksu Ece-10 Sırt Tipi ULV

Makale 1  -  Makale 2

 
Çiftçilerimizin tamamen kendi öz iradeleri ile çekip gönderdikleri videolar Fethiye'den (İsmail Karaoluk)  

 U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

AKSU ECE-10 ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP JEN. U.L.V. CİHAZI

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor (Jenetatör) 

Atapower 7HP - 3 kVA gücünde, 4 zamanlı, tek silindirli

Motor (ULV)

2x1200 W Elektrik Motoru 220 V, 50 Hz.

Yakıt & Yağ 

Kurşunsuz benzin, 10-30 & 20-50 benzinli motor yağı

Yakıt Tank Kapasitesi 

12 lt.

Yakıt Tüketimi 

1,85 lt/h

İlaç Tank Kapasitesi

8 lt.

İlaç Tüketimi 

1-15 lt/h

İlaç Damla Çapı 

1-30 mikron (ayarlanabilir)

İlaç Verimi

İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i istenilen ideal mikron ayarındadır.

İlaç Karışımı 

EC, SC, WP

Boş Ağırlığı 

90 kg.

Ölçüleri (UxGxY) 

85x75x50(cm)     uzunluk,yükseklik,genişlik